EDİRNE Açık 26°C   TEKİRDAĞ Açık 24°C   KIRKLARELİ Açık 22°C   ÇANAKKALE Açık 24°C 
Haber giriş tarihi: 16 Kasım 2017 Perşembe, 18:09
“Gürkan, yeniden aday gösterilecektir”
Edirne Belediye Eski Başkanı Hamdi Sedefçi, “ Recep Gürkan yeniden CHP’den aday gösterilecektir. Ben gösterilmesini istiyorum, çünkü ben de başka partiden aday olacağım ve seçimde görüşeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son Edirne ziyaretinde Belediye Başkanı Recep Gürkan ile ilgili söylediklerinin doğru olduğunu belirten Belediye eski başkanı Hamdi Sedefçi, Gürkan’ın bir daha ki döneme yeniden CHP’den aday gösterileceğini, kendisinin ise başka bir partiden aday olarak mücadele edeceğini söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen Eski Başkan Sedefçi, “Hızlı tren Edirne’ye geldiğinde İstanbul’un zenginleri Edirne’ den ev alacaklar, Edirne’ de yaşayacaklar, çalışmaya İstanbul’a gidecekler bu dünyanın birçok yerinde böyledir. Hızlı tren varsa elit tabaka dediğimiz kesim, kentte çalışmaya gelirler, banliyösünde yaşamaya giderler. İstanbul’da yaşayan insanların trafik yoğunluğu var, hava kirliliği sıkıntısı var. Edirne’ de trafik yoğunluğu fazla yok. Hava kirliliği desen tertemiz havamız var. Edirne o yönde çok avantajlı bir hal aldı. Bu nedenle İstanbullu zenginler buradan ev alacak, burada para harcayacak, esnaf kazanacak, Edirne kazanacak. Edirne daha kalkınmış olma şansına ulaşacak. Kentsel dönüşümde her zaman doğru planlama yapmak zorundasın. Bu nedenle doğru ellerde kentsel dönüşüm yapılması halinde bu %100 Edirne’nin menfaatine olacaktır. Edirne halkının menfaatin yanında halka ekonomik olarak katkı ve güç gelecektir.” Dedi.  İlk seçimde aday olmak istediğini belirten Sedefçi , “Ben bu işe varım Edirne’nin ciddi şekilde tecrübeye iddiaya bu işi bilen insanlar ihtiyacı var ben bu konuda uzmanım belediye işini de çok iyi bilen bir insanım partiler üstü bir insanım ben 20 sene belediye başkanına hiçbir partizanlık yapmadım. Benim şu anda hiçbir partiyle ilişkim yok. Gönlüm CHP’de aklım Ak Parti’de demiştim. Şu anda da değişen bir şey yok. Ben düne kadar CHP’ye girmeye çalışan insandım. 3-5 kanaldan devreye girip Genel Başkan’a ulaşmaya çalışan bir insandım. Ulaşamadım engellerle karşılaştım. Setlerle karşılaştım hatta aşılmaz barajlarla karşılaştım. Ha tabi teklifler var. Belli teklifler var şu anda ama ben Mart’a kadar beklemeyi düşünüyorum. Bu kış mahalle gezileri esnaf gezileri kahve gezileri yapacağım. Halkın nabzı nerede atıyorsa oraya yönelmeyi planlıyorum. Kafamda son bir 5 yıl daha Belediye Başkanlığı yapmak hedefi var. Tabi bu öncelikle bir parti çatısında buluşmak gerekiyor. Ve halkın tercihi teveccühü olması gerekiyor. Bunun için de mart ayına kadar beklemek istiyorum.” Dedi.

Gözde Kabasakal/Özlem İnan

 

Bu haber (4316) defa okundu.

Adnan Hoca ‘F’ TİPİNDE

Kurumlar Türkiye Şampiyonası’nda

Kosova’da Türk rüzgârı

Sürenin dolmasını beklemedi

En çok bu günlerde ihtiyaçları var
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
KIRKPINAR’I DÜNYA VE TÜRKİYE ÖNEMSİYOR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
KIRKPINAR HAFTASI BAŞLADI
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
İSLAM GÜZEL AHLAKTIR
Dilara Pınar ARIÇ
YOK OL
Ebru Güven
ÇİÇEK EV
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

“Kırkpınar’ın Genleriyle Oynadılar”

“Kayıp Arkadaşlar Bulundu”

Enez'deki gerginlik son bulacak

Pehlivan son yolculuğuna uğurlandı

“Türkiye’nin Sağlık Turizmi Şehri”

Başpehlivan Orhan Okulu oldu

Çiftçiye müjde

Motosiklet sürücüsü yaralandı

Bu lezzet dünyaya yayılıyor

%25 ZAM YAPILDI

Edirne bunaltıcı havalara kısa süreli ara veriyor

Tartışmayı polis ekipleri yatıştırdı

“Onların derdi faturayı kim ödeyecek”

Çeşitli değerlendirmelerde bulundu

Turistlerin kimlikleri belirlendi

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx