EDİRNE Açık 24°C   TEKİRDAĞ Parçalı Bulutlu 20°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 17°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 20°C 
Haber giriş tarihi: 16 Kasım 2017 Perşembe, 18:09
“Gürkan, yeniden aday gösterilecektir”
Edirne Belediye Eski Başkanı Hamdi Sedefçi, “ Recep Gürkan yeniden CHP’den aday gösterilecektir. Ben gösterilmesini istiyorum, çünkü ben de başka partiden aday olacağım ve seçimde görüşeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son Edirne ziyaretinde Belediye Başkanı Recep Gürkan ile ilgili söylediklerinin doğru olduğunu belirten Belediye eski başkanı Hamdi Sedefçi, Gürkan’ın bir daha ki döneme yeniden CHP’den aday gösterileceğini, kendisinin ise başka bir partiden aday olarak mücadele edeceğini söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen Eski Başkan Sedefçi, “Hızlı tren Edirne’ye geldiğinde İstanbul’un zenginleri Edirne’ den ev alacaklar, Edirne’ de yaşayacaklar, çalışmaya İstanbul’a gidecekler bu dünyanın birçok yerinde böyledir. Hızlı tren varsa elit tabaka dediğimiz kesim, kentte çalışmaya gelirler, banliyösünde yaşamaya giderler. İstanbul’da yaşayan insanların trafik yoğunluğu var, hava kirliliği sıkıntısı var. Edirne’ de trafik yoğunluğu fazla yok. Hava kirliliği desen tertemiz havamız var. Edirne o yönde çok avantajlı bir hal aldı. Bu nedenle İstanbullu zenginler buradan ev alacak, burada para harcayacak, esnaf kazanacak, Edirne kazanacak. Edirne daha kalkınmış olma şansına ulaşacak. Kentsel dönüşümde her zaman doğru planlama yapmak zorundasın. Bu nedenle doğru ellerde kentsel dönüşüm yapılması halinde bu %100 Edirne’nin menfaatine olacaktır. Edirne halkının menfaatin yanında halka ekonomik olarak katkı ve güç gelecektir.” Dedi.  İlk seçimde aday olmak istediğini belirten Sedefçi , “Ben bu işe varım Edirne’nin ciddi şekilde tecrübeye iddiaya bu işi bilen insanlar ihtiyacı var ben bu konuda uzmanım belediye işini de çok iyi bilen bir insanım partiler üstü bir insanım ben 20 sene belediye başkanına hiçbir partizanlık yapmadım. Benim şu anda hiçbir partiyle ilişkim yok. Gönlüm CHP’de aklım Ak Parti’de demiştim. Şu anda da değişen bir şey yok. Ben düne kadar CHP’ye girmeye çalışan insandım. 3-5 kanaldan devreye girip Genel Başkan’a ulaşmaya çalışan bir insandım. Ulaşamadım engellerle karşılaştım. Setlerle karşılaştım hatta aşılmaz barajlarla karşılaştım. Ha tabi teklifler var. Belli teklifler var şu anda ama ben Mart’a kadar beklemeyi düşünüyorum. Bu kış mahalle gezileri esnaf gezileri kahve gezileri yapacağım. Halkın nabzı nerede atıyorsa oraya yönelmeyi planlıyorum. Kafamda son bir 5 yıl daha Belediye Başkanlığı yapmak hedefi var. Tabi bu öncelikle bir parti çatısında buluşmak gerekiyor. Ve halkın tercihi teveccühü olması gerekiyor. Bunun için de mart ayına kadar beklemek istiyorum.” Dedi.

Gözde Kabasakal/Özlem İnan

 

Bu haber (4392) defa okundu.

“164 bin kişiye kanser teşhisi konulmakta”

Toplu Taşıma İyileştirilecek

Kendinizi Unutturmayın Pulları

Büyükelçi Choi'dan, "mis meyve sabununa" ilgi

Kaymakam Güngör'den Ergin'e ziyaret
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
MERİÇ KÖPRÜSÜNÜ KİRLETMEYE DEVAM
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Ailenin Yaşlı Üyeleriyle İlişkiler
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
‘YETMİYOR’
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Pazar yönetiminden sitem        

Okuyanlar Edirne’ye geliyor

‘Millet Kıraathanesi’ açıldı

Sanayi sitesinin kadın oto boyacısı

Çeşitli suçlardan aranıyorlardı

Çiftçi "Feride Abla"nın azmi takdir topluyor

Erkek cesedi bulundu

Devrilen römorktaki çeltikler yola saçıldı

“Üreticinin Alın Terini, Tüketicinin Rızkını Çalmasınlar”

94 Gün Sonra Gelen İl Başkanı

“Dolara İnat 5 TL”

“Askerlerimiz açlığa mahkum edildi”

Edirne'de drone ile trafik denetimi

İşçi servisi devrildi

Vatandaş Belediye Başkanı Olursa?

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx