EDİRNE Parçalı Bulutlu 10°C   TEKİRDAĞ Açık 9°C   KIRKLARELİ Çok Bulutlu 10°C   ÇANAKKALE Açık 10°C 
Haber giriş tarihi: 13 Kasım 2017 Pazartesi, 00:12
5 proje ile finaldeyiz
Edirne Belediyesinin 5 projesi , Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen  ‘Türkiye’nin en prestijli Gayrimenkul Ödülleri’nde’  finalist oldu

Edirne Belediyesi tarafından yapılan 5 proje Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen  ‘Türkiye’nin en prestijli Gayrimenkul Ödülleri’nde’  finalist oldu. Belediye Başkanlığı görevine başladığı 2014 yılından bu yana alınan ödül sayısını unutan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, önümüzdeki hafta Antalya’da yapılacak olan Tarih Kentler Birliği toplantısında bir ödülün daha sahibi olurken, geçtiğimiz hafta da en başarılı belediye başkanları arasında gösterilmişti.

5 PROJE FİNALİST OLDU

Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen En İyi Sosya Kültürel Yapı, En İyi Kentsel Tasarım ve En İyi Kültürel Mirası Koruma dallarında proje gönderen Edirne Belediyesi tüm projeler ile finalist oldu. Edirne Kent Müzesi,  Kırkpınar Er Meydanı, Selimiye Cami Çevresi Kentsel Tasarım Peyzaj ve Şaheser Mimar Sinan Eserleri Parkı ve Eski Elektrik Fabrikası projeleri ile finalist olan Edirne Belediyesinin hangi dallarda ödül alacağı ise 28 Kasım Salı akşamı düzenlenecek olan tören ile belli olacak.

“BU PROJELER EDİRNE’NİN YÜZ AKI OLACAK”

5 projenin finalist olmasından  sonra görüştüğümüz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 5 proje ile yarışmaya katıldıklarını ve 5 projenin finalist olmasının Edirne için önemli olduğunu söyledi. Kırkpınar Er Meydanı projesinin devam ettiğini, Hıdır Baba Tepesine yapılacak olan Mimar Sinan Eserlerinin sergilenme projesinin yapıldığını ve kısa sürede yapımına başlayacaklarını belirten Başkan Gürkan, “ En büyük ustalık eserimi Edirne'ye yaptım' diyen Sinan'a saygı kapsamında Prof. Dr. Metin Sözen'in danışmanlığında Hıdır Baba Tepesi'nde 40 dönümlük bir alanda Sinan'ın Türkiye ve dünyadaki toplam 99 eserinin 1/25 ölçekli miniaparkını yapıyoruz. Bu miniaparkta Mimar Sinan Araştırmalar Merkezi de yer alacak. Sinan'ı geleceğe taşıyacak çalışmalara devam edeceğiz.” Dedi.

Selimiye Cami Çevresi Kentsel Tasarım Peyzaj projesinin daha önce iki ödül aldığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “ Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi Türkiye’nin en önemli iki birliğinden de birincilik ödülü aldı. Marmara Belediyeler Birliğinin bu yıl 6.’sını düzenlediği Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde birinci olan ‘Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’ aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin 2016 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda 83 proje içinde birinci oldu. Şimdi yeni bir ödül daha almanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Restorasyonu tamamlanan ve Nikah salonu olarak kullanılan Tarihi Elektrik Fabrikası ve Kent Müzesi olarak düzenlenen HafızAğa Konağının halkın kullanımına açıldığını ve bu güne kadar Kent Müzesini binlerce kişinin ziyaret ettiğini belirten Başkan Gürkan,  “Ne kadar doğru bir iş yaptığımız böylece görülmektedir” dedi.

Gözde kabasakal

Bu haber (2151) defa okundu.

“Yeni düzenlemeler geliyor”

“Türkiye’nin kapıları dar geliyor”

Başkan Gürkan’ın vefası

“Yolcular pişmeyecek, üşümeyecek”

“Eğitim bir neferi olmayı kabul ettiği gün”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
Edirne 2017'ye nasıl girdi?
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
KIRKLARELİ TREN İSTASYONU, ATATÜRK’Ü ANLATIR…
Beyazıt Sansı
ÖĞRETMEN OKULLARIMI GERİ İSTİYORUM!...
İ. Melih Yurduseven
YARIN DA KURTULUŞUMUZU KUTLAYACAĞIZ…
Enver Şengül
TESCİLLİ 613 ESERE SAHİBİZ
Mehmet DENİZ
TAŞERON İŞÇİLERİN ÜCRET, İZİN VE KIDEM TAZMİNATLARI
Kerim YURK
O, KİMSEYE YARANAMADI…
Özge Özkan
NEDEN BU KADAR ÇOK SANAT ETKİNLİĞİ YAPILIYOR?
Gözde Kabasakal
“OYUN OYNAYALIM”
Muammer Oytan
CUMA YAZILARI - 42       
Cuma Sohbetleri
ÇOCUK,AİLE, OYUN, ŞEHİR ÜZERİNE
Gülcan GÖNDÜR
ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMAK VE İŞSİZLİK
ÇOK OKUNANLAR

Kış geldi

Nihayet sahibi olacak

Önce frene, radarı geçince bas gaza

Öğrencilere ücretsiz

Edirne de iyi parti coşkusu

Oyunculuktan siyasete yolculuk

Edirne ve Nesebar bu projede

Takla atan minibüste kaç kişi yaralandı?

Amblemli karşılama

9 Kişi tutuklandı

EDİRNE GÜNDEMİ

Yoluna devam ediyor

Başkanın mutlu günü

Deniz çekildi

Apartman yöneticisi oldu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir