EDİRNE Yağmur 6°C   TEKİRDAĞ Kapalı 8°C   KIRKLARELİ Yağmur 4°C   ÇANAKKALE Kapalı 8°C 
Haber giriş tarihi: 13 Kasım 2017 Pazartesi, 00:12
5 proje ile finaldeyiz
Edirne Belediyesinin 5 projesi , Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen  ‘Türkiye’nin en prestijli Gayrimenkul Ödülleri’nde’  finalist oldu

Edirne Belediyesi tarafından yapılan 5 proje Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen  ‘Türkiye’nin en prestijli Gayrimenkul Ödülleri’nde’  finalist oldu. Belediye Başkanlığı görevine başladığı 2014 yılından bu yana alınan ödül sayısını unutan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, önümüzdeki hafta Antalya’da yapılacak olan Tarih Kentler Birliği toplantısında bir ödülün daha sahibi olurken, geçtiğimiz hafta da en başarılı belediye başkanları arasında gösterilmişti.

5 PROJE FİNALİST OLDU

Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen En İyi Sosya Kültürel Yapı, En İyi Kentsel Tasarım ve En İyi Kültürel Mirası Koruma dallarında proje gönderen Edirne Belediyesi tüm projeler ile finalist oldu. Edirne Kent Müzesi,  Kırkpınar Er Meydanı, Selimiye Cami Çevresi Kentsel Tasarım Peyzaj ve Şaheser Mimar Sinan Eserleri Parkı ve Eski Elektrik Fabrikası projeleri ile finalist olan Edirne Belediyesinin hangi dallarda ödül alacağı ise 28 Kasım Salı akşamı düzenlenecek olan tören ile belli olacak.

“BU PROJELER EDİRNE’NİN YÜZ AKI OLACAK”

5 projenin finalist olmasından  sonra görüştüğümüz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 5 proje ile yarışmaya katıldıklarını ve 5 projenin finalist olmasının Edirne için önemli olduğunu söyledi. Kırkpınar Er Meydanı projesinin devam ettiğini, Hıdır Baba Tepesine yapılacak olan Mimar Sinan Eserlerinin sergilenme projesinin yapıldığını ve kısa sürede yapımına başlayacaklarını belirten Başkan Gürkan, “ En büyük ustalık eserimi Edirne'ye yaptım' diyen Sinan'a saygı kapsamında Prof. Dr. Metin Sözen'in danışmanlığında Hıdır Baba Tepesi'nde 40 dönümlük bir alanda Sinan'ın Türkiye ve dünyadaki toplam 99 eserinin 1/25 ölçekli miniaparkını yapıyoruz. Bu miniaparkta Mimar Sinan Araştırmalar Merkezi de yer alacak. Sinan'ı geleceğe taşıyacak çalışmalara devam edeceğiz.” Dedi.

Selimiye Cami Çevresi Kentsel Tasarım Peyzaj projesinin daha önce iki ödül aldığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “ Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi Türkiye’nin en önemli iki birliğinden de birincilik ödülü aldı. Marmara Belediyeler Birliğinin bu yıl 6.’sını düzenlediği Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde birinci olan ‘Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’ aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin 2016 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda 83 proje içinde birinci oldu. Şimdi yeni bir ödül daha almanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Restorasyonu tamamlanan ve Nikah salonu olarak kullanılan Tarihi Elektrik Fabrikası ve Kent Müzesi olarak düzenlenen HafızAğa Konağının halkın kullanımına açıldığını ve bu güne kadar Kent Müzesini binlerce kişinin ziyaret ettiğini belirten Başkan Gürkan,  “Ne kadar doğru bir iş yaptığımız böylece görülmektedir” dedi.

Gözde kabasakal

Bu haber (2286) defa okundu.

Gümrükte Bitcoin operasyonu

Randevu talebini reddetti

Kar geliyor!

 Tarımsal ticaret ele alındı

“Yağlı Güreşe destek vermeye devam edeceğiz”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
KÖŞKDERE PLAZA EDİRNE'DE YILBAŞI PARTİSİ
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
Mehmet Uzun ile…
Beyazıt Sansı
BİR KADİR ZURNA, VARDI…
İ. Melih Yurduseven
SİYASET VE SEÇİMLER…
Enver Şengül
BUÇUKTEPE VERİCİLERİ SELİMİYE İLE YARIŞIYOR
Mehmet DENİZ
KADROYA GEÇİRİLECEK ALT İŞVEREN İŞÇİLERİ
Kerim YURK
NEDEN YEREL GAZETE OKUMAMALIYIM…
Özge Özkan
NEDEN BU KADAR ÇOK SANAT ETKİNLİĞİ YAPILIYOR?
Gözde Kabasakal
AFFEDELİM AMA KİMİ?
Muammer Oytan
ALLAH’IN SEVMEDİĞİ KULLARI KİMLERDİR?
Cuma Sohbetleri
CİHAD
Dilara Pınar ARIÇ
MEDENİYETİN DİLİ: SANAT
ÇOK OKUNANLAR

Son yolculuğuna uğurlandı

Motosiklet otomobile çarptı

Minibüsle servis aracı çarpıştı

Kaçakçılar gözaltında

Radarlar kalktı diye sevinmeyin..

Para cezası uygulanacak

100’ncü Ameliyata kutlama

Kar geliyor!

3 metrelik ölü yılan bulundu

Emniyet Müdürüne son görev

İnşaatta başına takoz düşen işçi öldü

Şanlıurfa’dan geldi, Edirne’de dolandırdı

Akmeşe'nin acı günü

Yayaya çarptı

Ağaca çarparak durabildi

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir