EDİRNE Açık 31°C   TEKİRDAĞ Çok Bulutlu 26°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 31°C   ÇANAKKALE Kapalı 25°C 
Haber giriş tarihi: 13 Kasım 2017 Pazartesi, 00:12
5 proje ile finaldeyiz
Edirne Belediyesinin 5 projesi , Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen  ‘Türkiye’nin en prestijli Gayrimenkul Ödülleri’nde’  finalist oldu

Edirne Belediyesi tarafından yapılan 5 proje Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen  ‘Türkiye’nin en prestijli Gayrimenkul Ödülleri’nde’  finalist oldu. Belediye Başkanlığı görevine başladığı 2014 yılından bu yana alınan ödül sayısını unutan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, önümüzdeki hafta Antalya’da yapılacak olan Tarih Kentler Birliği toplantısında bir ödülün daha sahibi olurken, geçtiğimiz hafta da en başarılı belediye başkanları arasında gösterilmişti.

5 PROJE FİNALİST OLDU

Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen En İyi Sosya Kültürel Yapı, En İyi Kentsel Tasarım ve En İyi Kültürel Mirası Koruma dallarında proje gönderen Edirne Belediyesi tüm projeler ile finalist oldu. Edirne Kent Müzesi,  Kırkpınar Er Meydanı, Selimiye Cami Çevresi Kentsel Tasarım Peyzaj ve Şaheser Mimar Sinan Eserleri Parkı ve Eski Elektrik Fabrikası projeleri ile finalist olan Edirne Belediyesinin hangi dallarda ödül alacağı ise 28 Kasım Salı akşamı düzenlenecek olan tören ile belli olacak.

“BU PROJELER EDİRNE’NİN YÜZ AKI OLACAK”

5 projenin finalist olmasından  sonra görüştüğümüz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 5 proje ile yarışmaya katıldıklarını ve 5 projenin finalist olmasının Edirne için önemli olduğunu söyledi. Kırkpınar Er Meydanı projesinin devam ettiğini, Hıdır Baba Tepesine yapılacak olan Mimar Sinan Eserlerinin sergilenme projesinin yapıldığını ve kısa sürede yapımına başlayacaklarını belirten Başkan Gürkan, “ En büyük ustalık eserimi Edirne'ye yaptım' diyen Sinan'a saygı kapsamında Prof. Dr. Metin Sözen'in danışmanlığında Hıdır Baba Tepesi'nde 40 dönümlük bir alanda Sinan'ın Türkiye ve dünyadaki toplam 99 eserinin 1/25 ölçekli miniaparkını yapıyoruz. Bu miniaparkta Mimar Sinan Araştırmalar Merkezi de yer alacak. Sinan'ı geleceğe taşıyacak çalışmalara devam edeceğiz.” Dedi.

Selimiye Cami Çevresi Kentsel Tasarım Peyzaj projesinin daha önce iki ödül aldığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “ Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi Türkiye’nin en önemli iki birliğinden de birincilik ödülü aldı. Marmara Belediyeler Birliğinin bu yıl 6.’sını düzenlediği Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde birinci olan ‘Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’ aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin 2016 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda 83 proje içinde birinci oldu. Şimdi yeni bir ödül daha almanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Restorasyonu tamamlanan ve Nikah salonu olarak kullanılan Tarihi Elektrik Fabrikası ve Kent Müzesi olarak düzenlenen HafızAğa Konağının halkın kullanımına açıldığını ve bu güne kadar Kent Müzesini binlerce kişinin ziyaret ettiğini belirten Başkan Gürkan,  “Ne kadar doğru bir iş yaptığımız böylece görülmektedir” dedi.

Gözde kabasakal

Bu haber (2428) defa okundu.

“Gelmeseniz de oylarımız sizindir”

Şiddetli yağışlar çiftçiyi üzdü

Temiz su sevinci

“Beyaz önlüklüler göğüs kabarttı”

Sağlığa 296,03 Milyon Lira yatırım
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
OY KULLANMAK İÇİN YETERİNCE BİLGİLENDİRİLDİK Mİ?!..
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
LAVANTA RÜZGARI
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
DÜNYA VE AHİRET DENGESİ
Dilara Pınar ARIÇ
ESAS KAYNAĞA ULAŞMAK
Ebru Güven
“PEKİYİ”
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Camdan fırladı, mucize gerçekleşti

Dostlukları Kırkpınar bestesinde yaşayacak

Meteoroloji’den Trakya bölgesine uyarı!!!        

Davullu - zurnalı karşılama

Hediyeli ev ziyareti

Lunaparkta ölümlü kaza

SKM Bürosu Açıldı

Adli vaka mı? Siyasi bağlantılı bir vaka mı?

“MHP emanetini geri alacak”

“BU BÖLGENİN İNSANIYIZ; ULAŞILAN VEKİL OLACAĞIZ.”

Elektrik kesintisi yaşanacak

“Kızımızı çok özlüyoruz"

“Gelmeseniz de oylarımız sizindir”

Müebbet hapis cezası

Ramazan ayında 300 bin turist ağırladı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx