EDİRNE Kapalı 1°C   TEKİRDAĞ Yağmur 4°C   KIRKLARELİ Kar -3°C   ÇANAKKALE Yağmur 4°C 
Haber giriş tarihi: 09 Ağustos 2017 Çarşamba, 19:25
Parça parça ödedi, istekleri bitmedi..
657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası İş adamı Ahmet Çetin, ağalık bedelinin ilk taksitini parça parça ödedi. Ağa Çetin, “Taleplerim şahsım için değil, gelecek ağalar içinde. Kurallar değişmesin” dedi.

657’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalık ihalesini bugüne kadarki en büyük olan rakamla Kırkpınar Ağalığını 1 milyon 522 bin TL ile kazanan işadamı Ahmet Çetin, yaşanan iddialar ile ilgi basının sorularına açıklık getirdi. Son günlerde özellikle sosyal medyada ağalık parasının yatırılmadığı ile ilgili yorumlara açıklık getirerek ilk taksit olan 507 bin TL rakamın Edirne Belediyesi hesaplarına yatırıldığını 92 bin TL’lik teminat ile birlikte toplam rakamın 599 TL olduğunu belirtti.

“AĞALIK HAKLARIM NE İSE ONU İSTİYORUM FAZLA BİR ŞEY İSTEMEDİM”

İşadamı Ahmet Çetin Çetin, “Kırkpınar ağası ihalesi biteli ve ağa olalı nerede ise bir ay olmadan bir çok sıkıntı ile karşılaştık. Sayın Edirne Valisi ve Belediye Başkanımıza Kırkpınar Ağasının hakları olan Plakayı sordum.  Arabaya takacağım plaka yok.  Diyorlar ki;  ‘tak bir şey olmaz’ . Plakayı resmileştirmiyorlar. Yolda giderken polis çevirse ne diyeceğim? Ben Kırkpınar Ağasıyım, takarım mı diyeceğim? İkincisi VIP kart yok. Üçüncüsü Ağa Konağı yok. Bunları istiyorum. O kimlik kurumsallaşacak. Madem Osmanlı’nın getirdiği bir gelenekse, gelenekte sahte iş olmaz. Kim arabasına takılan plakanın sahte olmasını ister? Devlet bana bir plaka veriyorsa, ‘al bunu tak’ diyorsa takarım. Ama bana çakma plaka veriyorlarsa takmam. Devletin olduğu yerde kanun vardır. Kırkpınar Ağası yazan plakayı devletin mevzuatına kayıtlı istiyorum. Şu anda takılan plakaların hiçbir kaydı yok. Edirne Belediyesinden oda istemişiz. Özel oda değil, Ağalık Konağı istiyorum. Madem böyle bir Ağalık var, Ağalık Konağı istiyorum. Müzisyenlerin bile konağının olduğu bir şehirde ben de kendim için değil bu Ağalık için bir konak yada ev istiyorum. Misafirlerimiz geldi, simit sarayında yada kafe de karşılamak yerine konakta  karşılamak isterim.” dedi.

“YEŞİL PASAPORT VE VİP BENİM HAKKIM”

657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, “Devletin Kırkpınar ağalarına tanıdığı VIP kart istiyorum diyorum, Benim hakkım olan Yeşil pasaport ve VİP geçiş hakkı ise, VİP kartımı almak ve kullanmak istiyorum. ‘ben gidersem sen de gelirsin’ diyorlar. Ben onların yamağı mıyım? Madem ağalık diye bir güç var, unsur var bende bu haklarımı kullanmak istiyorum” diyerek, Ağalık müessesesinin kurallara bağlı olması gerektiğini belirtti.

“BEDELİN TAMAMINI ÖDEYECEĞİM”

Kırkpınar Ağalığını Edirne’ye aldığını söyleyen Çetin; “1 milyon 522 bin TL, rakamı son kuruşuna kadar ödeyeceğim bunda kimsenin sıkıntısı olmasın31 Aralık’a kadar ödemem gereken rakam Belediye Hesap işlerindeki arkadaşlar diğer Ağalara yaptıkları gibi çeklerimi kabul etsinler ciro ederek kalan bakiyenin tamamını da hemen kapatayım. Ödendi, ödenmedi polemikleri yaşanmasın. Mademki diğer Ağalara bu hak kullanıldı bende kullanmak isterim, kimse ile sorun yaşamadan Edirne’mizi Kırkpınar Yağlı güreşlerimizi iyi bir yerlere getirme gayretimizi sürdürelim. Daha iyi nasıl yapabiliriz, konuşalım ama para mevzularını değil. Hepimiz Edirne için yaşıyoruz. Biz bu şehirde yaşıyoruz ve bu şehir bizim için çok değerlidir. Osmanlı’nın başkentliğini yapmış bir şehir, bu şehrin değerini bilelim iyi bir şeyler yapalım” dedi.

Bu arada Ağa Çetin’in Ağalık bedelinin ilk taksiti olan 507 bin lirayı parça parça ödediği verilen makbuzlarda görüldü.

Özlem Ceylan

Bu haber (2370) defa okundu.

14 oy farkla seçimi aldı

Kumanya desteği

Komşuda maske şenliği

3 Puanı deplasmanda bıraktı.

Kuyruk çilesi bitmiyor
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
KÖŞKDERE PLAZA EDİRNE'DE YILBAŞI PARTİSİ
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
HASTANE’DE YATMAK…
Beyazıt Sansı
PERHİZ VE TURŞU
İ. Melih Yurduseven
SİYASET VE SEÇİMLER-3
Enver Şengül
BUÇUKTEPE VERİCİLERİ SELİMİYE İLE YARIŞIYOR
Mehmet DENİZ
ÇALIŞTIKÇA VEYA PRİM ÖDEDİKÇE EMEKLİ AYLIĞI DÜŞER Mİ?
Kerim YURK
NEDEN YEREL GAZETE OKUMAMALIYIM…
Özge Özkan
NEDEN BU KADAR ÇOK SANAT ETKİNLİĞİ YAPILIYOR?
Gözde Kabasakal
KABUL ETMİYORUM…
Muammer Oytan
ŞİRK GÜNAHI
Cuma Sohbetleri
BAĞIMLILIK
Dilara Pınar ARIÇ
MEDENİYETİN DİLİ: SANAT
ÇOK OKUNANLAR

Minibüsle servis aracı çarpıştı

Çerçi’likten Trakya’nın en büyük yerel marketine

Kaçakçılar gözaltında

Kar geliyor!

3 metrelik ölü yılan bulundu

Alışveriş izdihamı

Bulgaristan'da korkutan deprem

İnşaatta başına takoz düşen işçi öldü

Emniyet Müdürüne son görev

Doğalgaz geldi, satışlar düştü

Hareket halindeki araca bağladığı köpeği sürükleyip götürdü

Yayaya çarptı

3 kişi yaralandı

Bağış istedi ama çiçek geldi..

Zehir tacirleri tutuklandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir