EDİRNE Parçalı Bulutlu 23°C   TEKİRDAĞ Açık 21°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 25°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 21°C 
Haber giriş tarihi: 09 Ağustos 2017 Çarşamba, 19:25
Parça parça ödedi, istekleri bitmedi..
657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası İş adamı Ahmet Çetin, ağalık bedelinin ilk taksitini parça parça ödedi. Ağa Çetin, “Taleplerim şahsım için değil, gelecek ağalar içinde. Kurallar değişmesin” dedi.

657’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağalık ihalesini bugüne kadarki en büyük olan rakamla Kırkpınar Ağalığını 1 milyon 522 bin TL ile kazanan işadamı Ahmet Çetin, yaşanan iddialar ile ilgi basının sorularına açıklık getirdi. Son günlerde özellikle sosyal medyada ağalık parasının yatırılmadığı ile ilgili yorumlara açıklık getirerek ilk taksit olan 507 bin TL rakamın Edirne Belediyesi hesaplarına yatırıldığını 92 bin TL’lik teminat ile birlikte toplam rakamın 599 TL olduğunu belirtti.

“AĞALIK HAKLARIM NE İSE ONU İSTİYORUM FAZLA BİR ŞEY İSTEMEDİM”

İşadamı Ahmet Çetin Çetin, “Kırkpınar ağası ihalesi biteli ve ağa olalı nerede ise bir ay olmadan bir çok sıkıntı ile karşılaştık. Sayın Edirne Valisi ve Belediye Başkanımıza Kırkpınar Ağasının hakları olan Plakayı sordum.  Arabaya takacağım plaka yok.  Diyorlar ki;  ‘tak bir şey olmaz’ . Plakayı resmileştirmiyorlar. Yolda giderken polis çevirse ne diyeceğim? Ben Kırkpınar Ağasıyım, takarım mı diyeceğim? İkincisi VIP kart yok. Üçüncüsü Ağa Konağı yok. Bunları istiyorum. O kimlik kurumsallaşacak. Madem Osmanlı’nın getirdiği bir gelenekse, gelenekte sahte iş olmaz. Kim arabasına takılan plakanın sahte olmasını ister? Devlet bana bir plaka veriyorsa, ‘al bunu tak’ diyorsa takarım. Ama bana çakma plaka veriyorlarsa takmam. Devletin olduğu yerde kanun vardır. Kırkpınar Ağası yazan plakayı devletin mevzuatına kayıtlı istiyorum. Şu anda takılan plakaların hiçbir kaydı yok. Edirne Belediyesinden oda istemişiz. Özel oda değil, Ağalık Konağı istiyorum. Madem böyle bir Ağalık var, Ağalık Konağı istiyorum. Müzisyenlerin bile konağının olduğu bir şehirde ben de kendim için değil bu Ağalık için bir konak yada ev istiyorum. Misafirlerimiz geldi, simit sarayında yada kafe de karşılamak yerine konakta  karşılamak isterim.” dedi.

“YEŞİL PASAPORT VE VİP BENİM HAKKIM”

657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, “Devletin Kırkpınar ağalarına tanıdığı VIP kart istiyorum diyorum, Benim hakkım olan Yeşil pasaport ve VİP geçiş hakkı ise, VİP kartımı almak ve kullanmak istiyorum. ‘ben gidersem sen de gelirsin’ diyorlar. Ben onların yamağı mıyım? Madem ağalık diye bir güç var, unsur var bende bu haklarımı kullanmak istiyorum” diyerek, Ağalık müessesesinin kurallara bağlı olması gerektiğini belirtti.

“BEDELİN TAMAMINI ÖDEYECEĞİM”

Kırkpınar Ağalığını Edirne’ye aldığını söyleyen Çetin; “1 milyon 522 bin TL, rakamı son kuruşuna kadar ödeyeceğim bunda kimsenin sıkıntısı olmasın31 Aralık’a kadar ödemem gereken rakam Belediye Hesap işlerindeki arkadaşlar diğer Ağalara yaptıkları gibi çeklerimi kabul etsinler ciro ederek kalan bakiyenin tamamını da hemen kapatayım. Ödendi, ödenmedi polemikleri yaşanmasın. Mademki diğer Ağalara bu hak kullanıldı bende kullanmak isterim, kimse ile sorun yaşamadan Edirne’mizi Kırkpınar Yağlı güreşlerimizi iyi bir yerlere getirme gayretimizi sürdürelim. Daha iyi nasıl yapabiliriz, konuşalım ama para mevzularını değil. Hepimiz Edirne için yaşıyoruz. Biz bu şehirde yaşıyoruz ve bu şehir bizim için çok değerlidir. Osmanlı’nın başkentliğini yapmış bir şehir, bu şehrin değerini bilelim iyi bir şeyler yapalım” dedi.

Bu arada Ağa Çetin’in Ağalık bedelinin ilk taksiti olan 507 bin lirayı parça parça ödediği verilen makbuzlarda görüldü.

Özlem Ceylan

Bu haber (2485) defa okundu.

1 Ölü 2 yaralı var

Şeref Hasır, “Esnaf tatilde”

Sanayi ve Teknolojiye 131 Milyon Lira

Borcunu sorgulamayan kalmasın

“Bizim derdimiz de sevdamız da Edirne”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
ÖZGÜRLÜK GÜZEL ŞEY
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SULTAN IV. MEHMET KÖŞKÜ VE ŞEHVAR HAVUZU
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
DÜNYA VE AHİRET DENGESİ
Dilara Pınar ARIÇ
ESAS KAYNAĞA ULAŞMAK
Ebru Güven
“PEKİYİ”
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Camdan fırladı, mucize gerçekleşti

Dostlukları Kırkpınar bestesinde yaşayacak

Hediyeli ev ziyareti

Meteoroloji’den Trakya bölgesine uyarı!!!        

Davullu - zurnalı karşılama

Lunaparkta ölümlü kaza

SKM Bürosu Açıldı

Ramazan ayında 300 bin turist ağırladı

Müebbet hapis cezası

“MHP emanetini geri alacak”

“Gelmeseniz de oylarımız sizindir”

Adli vaka mı? Siyasi bağlantılı bir vaka mı?

“Beyaz önlüklüler göğüs kabarttı”

İnce’den Polis memuruna ağır hakaretler

Elektrik kesintisi yaşanacak

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx