EDİRNE Açık 22°C   TEKİRDAĞ Açık 22°C   KIRKLARELİ Açık 23°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma, 07:00
Bu sergi çok farklı
Edirne Emel-Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Saraçlar Caddesi’nde “Öyle Değil Böyle” adlı Toplum Hizmeti Amaçlı Dil Sergisi düzenlendi.

Bir yıl boyunca 15 öğrenci tarafından hazırlanan sergide 65 adet eser sergilendi. 9-10-11. sınıflardan oluşan Meslek Lisesi öğrencilerinin öğretmenleri eşliğinde düzenlenen sergiye İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Tanrıkulu ve davetliler katıldı.

Sergide konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan yaptığı açıklamada; “Edirne Emel-Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin dille ilgili farkındalık yarattığı bir etkinlikteyiz. 6 yıldır Dilara Hocamızın önderliğinde dille ilgili Edebiyatla ilgili farkındalık ortaya koyuyor. Bu çok önemli eğer dille ilgili siz ne kadar çok sözcük biliyorsanız o kadar düşünce zenginliğiniz var demektir. Dildeki yozlaşma aynı zamanda kültürdeki yozlaşmadır. Milli, Kültürel bozulmayı da beraberinde getirmektedir. Bunu sadece Dil ve Edebiyat öğretmenlerinin değil herkesin dilini çok iyi ve doğru kullanması gerekiyor. Bunun için de Hoca hanım bir farkındalık ortaya koyuyor. Ben özellikle sözcüklerimizin, dilimizin doğru kullanılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. İletişim açısından önemli olduğunu düşüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Toplumların dilini doğru ve düzgün kullanırsa yaşadığını belirten Edirne Tabip Odası Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ise; “Bu yüzden insanların Türkçeyi doğru ve anlamalarını doğru bir şekilde iletmemiz gerekiyor. Toplumlarını yıkan şey dilini ve kültürünü kaybettiği zamandır. Biz de Edirne Belediyesi olarak yapacağımız etkinliklerde her zaman doğru Türkçeyi kullanmaya çalışıyoruz. Bu arada hocama sorayım “eninde sonunda mı? önün de sonunda mı?” Ben 25 yıldır önünde sonunda kullandım. Buradan bunu da açıklığa kavuşturmuş oluruz” dedi.

Okul Müdürü İsmail Erkaraman ise sergide yaptığı konuşmada; “Edirne Emel-Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak farkındalık yaratmak için insanlarımızın dille ilgili yanlış kullandığı bazı kelimelerin bazı cümlelerin doğrusunu göstermek için Saraçlar Caddesi’nde böyle bir etkinlik yaptık. Şunu gördük, ben de öğretmen olarak bunların birçoğunu yanlış kullandığımı gördüm. Programa katılan arkadaşlar da çoğunu yanlış kullanıyorlarmış. Doğrularını halkımıza öğretmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bilge Koç

Bu haber (494) defa okundu.

Oda ve Borsa seçimleri ertelendi

Sünnet sevinci

Gözyaşları sel oldu

Toprağa verilemedi

Arıza giderildi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
Edirne 2017'ye nasıl girdi?
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
Mehmet Şeref’in torunu… İLHAN KOMAN’IN TEPKİSİ…
Beyazıt Sansı
BİZİM ATATÜRK SEVGİMİZ HİÇ BİTMEYECEK…
İ. Melih Yurduseven
5.KİTAP FUARINA DOĞRU...
Enver Şengül
TESCİLLİ 613 ESERE SAHİBİZ
Mehmet DENİZ
BAYRAMDA ÇALIŞANA İLAVE ÜCRET YASAL HAKTIR
Kerim YURK
CHP ADALET KURULTAYI VE EDİRNE
Özge Özkan
NEDEN BU KADAR ÇOK SANAT ETKİNLİĞİ YAPILIYOR?
Gözde Kabasakal
SUÇLU KİM?
Muammer Oytan
CUMA YAZILARI- 33       
Cuma Sohbetleri
Mukaddesatın tanımı ve mukaddesata saygı
ÇOK OKUNANLAR

Onlar erdi muradına

Hayali polis olmaktı

Genç yaşta yaşama veda

Sağanak geliyor

“Nereden torpili var?”

Süre kısaldı

Kanala devrildi

Kırklareli'yi su bastı

Önce kadına çarptı, sonra kaçtı

Bulgaristan’dan gelin aldık

Hoş geldin Tanem

Zübeyde Hanım parkı yerle bir oldu

Asılsız ihbara hapis cezası 

Motosiklet çarptı

Gözyaşları sel oldu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir