EDİRNE Çok Bulutlu 22°C   TEKİRDAĞ Çok Bulutlu 21°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 17°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 19°C 
Haber giriş tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma, 07:00
“Son gün 31 Mayıs”
Sosyal Güvenlik Kurumu Edirne İl Müdürü Süleyman Lale ve Müdür Yardımcısı İbrahim Güven Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren'i ziyaret etti.

Ziyaret süresince özellikle yeniden yapılandırma konusuna dikkat çeken Lale; “Bildiğiniz üzere Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Meclis'ten geçti. Bu konuyla ilgili kurumları tek tek ziyaret ederek bilgilendirmek istiyoruz ki mümkün olan en fazla sayıda kişi bu fırsattan faydalansın. İşverenlerin kanunu incelemesini tavsiye etmenin yanında önemli bir detaya dikkat çekmek istiyoruz. Sigorta primleri yapılandırmada 1. taksit için son gün 31 Mayıs ve ilk taksit ödenmediği takdirde yapılandırmadan yararlanma imkanı ortadan kalkıyor. İşverenlerimizin bu fırsattan yararlanması için bu husus büyük önem arz ediyor.” dedi.

Lale aynı zamanda ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliği ve Edirne'deki yansımaları hakkında da bilgiler verdi. Edirne'de yıl sonuna kadar hedeflerinin 5000 kişi olduğunu ancak şimdiden yaklaşık 3600 kişiye istihdam sağlandığını, %70 hedeflerine ulaştıklarını belirtti. Bu başarıda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları ile kurumlar ve işverenler arasında sinerji yaratan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın desteğinin çok büyük olduğunu ifade eden SGK İl Müdürü Lale, bunun için de ayrıca teşekkürlerini iletti. Sosyal Güvenlik Kurumu Edirne İl Müdürü Süleyman Lale'nin ziyaretleri ve yeniden yapılandırma ile ilgili açıklamaları için teşekkürlerini ileten Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, işverenler açısından çok önemli olan bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Prim ödemelerinde kredi kartı uygulamasının getirilmesi konusunda da çalışmalar yapılması gerektiğini belirten Zıpkınkurt, böylesine bir uygulamanın hem kurumun tahsilatını olumlu etkileyeceğini hem de işletmeye ödeme kolaylığı getirerek teşvik edici olacağının altını çizdi. Edirne'de faaliyet gösteren işletmelerin gerek kayıt dışı istihdam gerekse prim borçları konusunda oldukça hassas olduklarını ve bu sebeple İl ekonomisine ciddi katkıda bulunan bu işverenlere sağlanan kolaylıkların devam etmesini dilediklerini ifade etti. Konuyla ilgili gerekli bilgilendirmeleri en hızlı şekilde üyelerine ulaştıracağını ifade eden ETSO Başkanı Zıpkınkurt, SGK İl Müdürü Lale ve Müdür Yardımcısı Güven'e ziyaretleri ve yaptıkları bilgilendirmeler için teşekkürlerini iletti.

Haber Merkezi

Bu haber (197) defa okundu.

Pompalı dehşeti.Aynı aileden 3 kişi öldürüldü

“6 Vali değişti”

“Edirne birinci”

En kutsal kampanya

Konferans düzenlediler
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
Edirne 2017'ye nasıl girdi?
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
DİNCİ DİNSİZLİK VE CUMA SÖMÜRÜSÜ ÜSTÜNE…
Beyazıt Sansı
“ATATÜRK’ÜN VE TARİH YAZMIŞ TIBBİYELİLERİN VARİSİYİZ!”
İ. Melih Yurduseven
BU AKŞAM İLK SAHUR VE RAMAZAN…
Enver Şengül
TESCİLLİ 613 ESERE SAHİBİZ
Mehmet DENİZ
EMEKLİ AYLIĞINA HAK KAZANMA KOŞULLARI
Kerim YURK
Turizmde Kabukları kıran Ülke, Yunanistan
Özge Özkan
SOY AĞACI
Gözde Kabasakal
KORKARAK YAŞAYAMIYORUZ
Muammer Oytan
CUMA YAZILARI-17         
Cuma Sohbetleri
HOŞ GELDİN YÂ ŞEHRİ RAMAZAN
Bilge KOÇ
SEN DEĞİŞMEZSEN, DÜNYAN DEĞİŞMEZ
ÇOK OKUNANLAR

Zıpkınkurt ailesinin mutlu günü

Son anda kurtuldular

İki kız kardeş kayboldu

Ateş Edilerek durduruldu

Feci kaza

Pompalı dehşeti.Aynı aileden 3 kişi öldürüldü

Cezaevine gönderildiler

Bulgaristan’da yaralandı

Otomobil takla attı

5 saatte bulundu

Yunanistan’ın Maldivleri

Köyde hazırlandı şampiyon oldu

Haydi Saraçlara

Buna da şükür..

Dönüş  çilesi

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir