EDİRNE Açık 24°C   TEKİRDAĞ Açık 19°C   KIRKLARELİ Açık 20°C   ÇANAKKALE Açık 19°C 
Haber giriş tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe, 07:00
Referandum’u değerlendirdi
Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran referandumu değerlendirdi.

Saadet Partisi İl Başkanı  Ali Demirkıran, ülkemizin çok önemli meseleleri olduğunu ve buna odaklanılması gerektiğini söyledi. Demirkıran,  “Milletin verdiği bu karardan sonra Hükümet’in ve Cumhurbaşkanı’nın içinde bulunduğumuz meseleleri bir defa daha çok ciddi olarak ele almaları gerektiğine inanıyoruz” dedi.

“BİZ TOPLUMUMUZU DÜŞÜNMEYE DAVET ETTİK, KARŞILIK BULDU”

Ali Demirkıran; referandum sürecinde mümkün olduğunca kutuplaşmayı önleyebilmek için mücadele ettiklerini de belirterek, “Bundan dolayı da söylemlerimizi hep itinalı bir şekilde ifade ettik. Bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğiz. Ancak anayasanın iki maddesi yürürlüğe girecek. Onun dışındaki maddeler görüldüğü kadarıyla 2019 yılında yapılacak olan seçimlerin akabinde yürürlüğe girecek. Eğer toplumun yarıya yakın bir kısmında birtakım tereddütler varsa bunun izalesi temelde başta hükümet olmak üzere Parlamento’ya düşer” ifadelerini kullandı. 

 Demirkıran,  Saadet Partisi’nin Referandum sonuçlarına önemli ölçüde etkisinin olduğunu, seçmenin daha şuurlu davrandığını görmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti. Propaganda sürecinde ortaya konulan tavırların aksine toparlayıcı bir dilin kullanılmasını sürekli telkin ettiklerini ifade eden Ali Demirkıran, “Baştan beri ifade ettiğimiz gibi anayasalar, bir yasa olmayıp toplumsal mutabakat metinleri olmalıdır. Bu konuda tam olarak bir mutabakat tesis edilmemiş olması, bundan sonra yürütmeyi daha çok düşünmeye sevk etmeli. Toplumun geri kalan kısmını kucaklamak için çok daha büyük gayret sarf edilmelidir” şeklinde konuştu.

SAADET PARTİSİ’NİN ETKİSİ YÜKSEK OLDU

Demirkıran açıklamasında, “Saadet Partisi’nin ortaya koyduğu politikaların referandumun sonucuna nasıl bir etki olduğuna dair şunları söyledi; “Biz milletimizi kendi tercihini yapmadan önce düşünmeye davet ettik ve milletimizin de düşünmeye başlamış olduğunu görmekten çok büyük memnuniyet duyduk. Elbette hisleri ile hareket edenler, davrananlar oldu. Bizim bu yaklaşımımızı tenkit edenler de oldu, ama düşünmekten kimseye zarar gelmez” dedi.

SORUNLAR CİDDİ OLARAK ELE ALINMALI

Vatandaşın işsizlik gibi daha büyük sorunları olduğunu da hatırlatan Ali Demirkıran, artık tartışmanın geride bırakılması ve sorunların çözümüne odaklanılması gerektiğine işaret etti.

Demirkıran, “İzlenecek politikalar önemlidir.  Ekonomik politikalar, yatırım politikaları, eğitim politikaları, dış politika… Bizim esas geleceğimiz bunlar olacaktır. Ancak milletin verdiği bu karardan sonra Hükümetin, sorunları bir defa daha çok ciddi olarak ele almaları gerektiğine inanıyoruz. Esas problemimiz derdimiz bu. Ülkemizin güçlenmesini, bütünlüğünü teminat altına almasını, bu ülkede yaşayan insanların daha mesut bir yaşantı sürmelerini istiyoruz. Refah seviyesinin yükselmesini istiyoruz” açıklamasını yaptı.

SANAYİ VE EKONOMİ İLE GÜÇLENEBİLİRİZ

Ali Demirkıran,  “Türkiye’nin bu bölgede etkili olabilmesi için ekonomik ve sanayi yönünden güçlü olması gerekir. Israrla bunun üzerinde durduk.  İşsizlik derdimiz çok ciddi, dış ticaret açığından doğan problemimiz çok ciddi. İşsizlik ve dış açıklar sürekli olarak büyürse biz kendi başımıza politika izleme gücünü kaybetmiş oluruz. Bu sahada ciddi adımların atılması gerekir” dedi.

 Haber Merkezi

 

Bu haber (359) defa okundu.

İftarda buluştular

“Türkiye Üretmiyor”

“Yoğun bakım üniteleri yetersiz”

Enez’e yatırımlar devam ediyor

“Sütten ağzımız yandı”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
Edirne 2017'ye nasıl girdi?
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
Avukat Mehmet Şeref, müvekkillerini kurtardı; ama…   
Beyazıt Sansı
ŞARTLAR ZOR OLSA DA, BAYRAM BAYRAMDIR!...
İ. Melih Yurduseven
RAMAZAN VE MÜKAFATI BAYRAM...
Enver Şengül
TESCİLLİ 613 ESERE SAHİBİZ
Mehmet DENİZ
(4-a) SSK’lı  ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİSİNİZ
Kerim YURK
YEREL GAZETELER VE BİR ABONENİN SÖYLEDİKLERİ
Özge Özkan
ANAOKULUNA BAŞLAMADAN ÖNCE
Gözde Kabasakal
AH NEREDE VAH NEREDE?
Muammer Oytan
CUMA YAZILARI-21        
Cuma Sohbetleri
HOŞ GELDİN YÂ ŞEHRİ RAMAZAN
Bilge KOÇ
SEN DEĞİŞMEZSEN, DÜNYAN DEĞİŞMEZ
ÇOK OKUNANLAR

Otopark sorunu bu hale getirdi

Ailesiyle bayramlaşmaya gidiyordu

Cinayetlerin arkasındaki sır perdesi ne?

Geceden sıraya girdiler

Geç kalındığında ölümcül olabilir

‘Sohbet ablaları’ serbest

2 otomobil çarpıştı

“Hepsini öldürmek istedim”

Uçuruma yuvarlandı

FİYATLAR ÇILDIRDI

Emniyet göz açtırmıyor

Sağanak yağışlar sürüyor

Torunları tarafından katledilen Selçuk ailesi toprağa verildi

Adliyeye sevk edildiler

Halk sağlığı çalışanları iftarda buluştu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir