EDİRNE Çok Bulutlu 21°C   TEKİRDAĞ Parçalı Bulutlu 22°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 18°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 21°C 
Haber giriş tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe, 07:00
Referandum’u değerlendirdi
Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran referandumu değerlendirdi.

Saadet Partisi İl Başkanı  Ali Demirkıran, ülkemizin çok önemli meseleleri olduğunu ve buna odaklanılması gerektiğini söyledi. Demirkıran,  “Milletin verdiği bu karardan sonra Hükümet’in ve Cumhurbaşkanı’nın içinde bulunduğumuz meseleleri bir defa daha çok ciddi olarak ele almaları gerektiğine inanıyoruz” dedi.

“BİZ TOPLUMUMUZU DÜŞÜNMEYE DAVET ETTİK, KARŞILIK BULDU”

Ali Demirkıran; referandum sürecinde mümkün olduğunca kutuplaşmayı önleyebilmek için mücadele ettiklerini de belirterek, “Bundan dolayı da söylemlerimizi hep itinalı bir şekilde ifade ettik. Bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğiz. Ancak anayasanın iki maddesi yürürlüğe girecek. Onun dışındaki maddeler görüldüğü kadarıyla 2019 yılında yapılacak olan seçimlerin akabinde yürürlüğe girecek. Eğer toplumun yarıya yakın bir kısmında birtakım tereddütler varsa bunun izalesi temelde başta hükümet olmak üzere Parlamento’ya düşer” ifadelerini kullandı. 

 Demirkıran,  Saadet Partisi’nin Referandum sonuçlarına önemli ölçüde etkisinin olduğunu, seçmenin daha şuurlu davrandığını görmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti. Propaganda sürecinde ortaya konulan tavırların aksine toparlayıcı bir dilin kullanılmasını sürekli telkin ettiklerini ifade eden Ali Demirkıran, “Baştan beri ifade ettiğimiz gibi anayasalar, bir yasa olmayıp toplumsal mutabakat metinleri olmalıdır. Bu konuda tam olarak bir mutabakat tesis edilmemiş olması, bundan sonra yürütmeyi daha çok düşünmeye sevk etmeli. Toplumun geri kalan kısmını kucaklamak için çok daha büyük gayret sarf edilmelidir” şeklinde konuştu.

SAADET PARTİSİ’NİN ETKİSİ YÜKSEK OLDU

Demirkıran açıklamasında, “Saadet Partisi’nin ortaya koyduğu politikaların referandumun sonucuna nasıl bir etki olduğuna dair şunları söyledi; “Biz milletimizi kendi tercihini yapmadan önce düşünmeye davet ettik ve milletimizin de düşünmeye başlamış olduğunu görmekten çok büyük memnuniyet duyduk. Elbette hisleri ile hareket edenler, davrananlar oldu. Bizim bu yaklaşımımızı tenkit edenler de oldu, ama düşünmekten kimseye zarar gelmez” dedi.

SORUNLAR CİDDİ OLARAK ELE ALINMALI

Vatandaşın işsizlik gibi daha büyük sorunları olduğunu da hatırlatan Ali Demirkıran, artık tartışmanın geride bırakılması ve sorunların çözümüne odaklanılması gerektiğine işaret etti.

Demirkıran, “İzlenecek politikalar önemlidir.  Ekonomik politikalar, yatırım politikaları, eğitim politikaları, dış politika… Bizim esas geleceğimiz bunlar olacaktır. Ancak milletin verdiği bu karardan sonra Hükümetin, sorunları bir defa daha çok ciddi olarak ele almaları gerektiğine inanıyoruz. Esas problemimiz derdimiz bu. Ülkemizin güçlenmesini, bütünlüğünü teminat altına almasını, bu ülkede yaşayan insanların daha mesut bir yaşantı sürmelerini istiyoruz. Refah seviyesinin yükselmesini istiyoruz” açıklamasını yaptı.

SANAYİ VE EKONOMİ İLE GÜÇLENEBİLİRİZ

Ali Demirkıran,  “Türkiye’nin bu bölgede etkili olabilmesi için ekonomik ve sanayi yönünden güçlü olması gerekir. Israrla bunun üzerinde durduk.  İşsizlik derdimiz çok ciddi, dış ticaret açığından doğan problemimiz çok ciddi. İşsizlik ve dış açıklar sürekli olarak büyürse biz kendi başımıza politika izleme gücünü kaybetmiş oluruz. Bu sahada ciddi adımların atılması gerekir” dedi.

 Haber Merkezi

 

Bu haber (455) defa okundu.

Temsilciliği açtı

Ankara’da toplandılar

Yeniden Çağatay Yılmaz

Milletvekili sordu, Bakan yanıtlayacak

“Bölgenin kurtuluşudur”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
Edirne 2017'ye nasıl girdi?
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
ABDÜLHAMİT VE MUSUL DEYİNCE(3)
Beyazıt Sansı
MABETLER SULTANI PİR SELİMİYE?!.......
İ. Melih Yurduseven
BAŞKAN GÜRKAN'IN BASIN TOPLANTISI…
Enver Şengül
TESCİLLİ 613 ESERE SAHİBİZ
Mehmet DENİZ
TAŞERON İŞÇİLERİN ÜCRET, İZİN VE KIDEM TAZMİNATLARI
Kerim YURK
O, KİMSEYE YARANAMADI…
Özge Özkan
NEDEN BU KADAR ÇOK SANAT ETKİNLİĞİ YAPILIYOR?
Gözde Kabasakal
YAŞAMAK İÇİN…
Muammer Oytan
CUMA YAZILARI - 37     
Cuma Sohbetleri
ÇOCUK,AİLE, OYUN, ŞEHİR ÜZERİNE
ÇOK OKUNANLAR

Feci kazada can verdiler

Emek pazarı kaldırıldı

Sosyete pazarına komşu ilgisi

Nihayet

Gözyaşları sel oldu aktı

Karşıdan karşıya geçemedi

Mezar taşına eklenecek

Hızını alamadı

Çok üzücü haber

Tartışma kanlı bitti

Saldırgana 1 yıl 15 gün hapis cezası

13 yaşındaki kızını da kullandı

Nereden nereye…

Kansere yenik düştü

Edirne'ye akın ettiler

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir